Organik Sütten Vanilyalı Dondurma Tarifi

Çocuklarınız için organik sütten yapabileceğiniz meyveler ile çeşitlendirebileceğiniz kolay vanilyalı dondurma tarifi. Evde dondurma yapımını çocuklarınız ile eğlenerek yapabilmeniz için farklı bir yöntem ile sizlere sunuyoruz…

Evde Dondurma Yapımı

Malzemeler;

2 yemek kaşığı şeker

1 çay kaşığı vanilya

1 su bardağı organik süt

1 yemek kaşığı tuz

Diğer Malzemeler;

Buz küpleri

Küçük açılıp kapanabilir plastik torba

Büyük açılıp kapanabilir plastik torba

Ölçü kaşıkları

Ölçüm kabı

Plastik kaşık

Yapılışı;

Vanilyayı, şekeri ve sütü küçük plastik torbanıza koyun. Torbanızı içerisinde hava kalmayacak şekilde kapatın. Ardından büyük plastik torbanıza buzlarınızı yerleştirin.

Küçük torbanızı içine tuz koyduğunuz büyük plastik torbanın içine koyun. 15-20 tane buz küpü ekleyin ve içerisinde hava kalmayacak şekilde torbanızı kapatın.

İç içe koyduğunuz torbayı 10 dk. yoğurun. Yumuşak bir dondurma oluştuğunda, küçük torbanızı büyük torbanızın içinden çıkarın ve bir kaşık yardımı ile kabınıza alın. Dilerseniz karışımınızın içine sevdiğiniz meyveleri rondodan geçirerek dondurma karışımınızın içine ekleyebilirsiniz.

Dondurmanızı yaparken tam yağlı bir organik süt kullanmanız ve tuz kullanmanız önemlidir. Yağ oranı az olduğunda ve tuz kullanılmadığında donma işlemi zor gerçekleşir.